Strona główna | O klubie | Zarząd klubu | Sukcesy | Linki | Kontakt
Menu główne

Wstąpienie
do Klubu "REYMAN"

Sekcje Sportowe

Dofinansowania

  Newsy - Szachy
Piątek-Niedziela, 21-23.10.2022

W dniach 21-23 października 2022r. odbyły się w Radomiu "Drużynowe Ogólnopolskie Mistrzostwa Niesłyszących w Szachach". Impreza odbyła się w Świetlicy w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Limanowskiego 34/40 w Radomiu oraz zakwaterowanie i wyżywienie w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Limanowskiego 34/40. To dzięki wsparciu dofinansowania przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie za pośrednictwem Polskiego Związku Sportu Niesłyszących w Lublinie, wsparcia z Samorządu Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Otwarcie "Drużynowe Ogólnopolskie Mistrzostwa Niesłyszących w Szachach" rozpoczął prezes Radomigu Radom, członek Zarządu PZSN Robert Marek. Podczas Turnieju była obsługa sędziowska, obsługa techniczna oraz medyczna. Udział wzięło 8 klubów z całej Polski: Śląski Rybnik, Arkadia Otwock, Reyman Kraków, Odra Racibórz, Hetman Łuków, Pomorze Gdańsk, Spartan Lublin oraz gospodarze Radomig Radom. W piątek po kolacji podczas odprawy technicznej odbyło się sprawdzanie listy zgłoszeń szachistów, losowanie drużyn oraz podanie szczegółowego harmonogramu rozgrywek. Impreza sportowa była na normalnym poziomie. Na zakończenie turnieju prezes RADOMIG, członek Zarządu PZSN Robert Marek i wiceprezes Dariusz Kundys przystąpili do ogłoszenia wyników, wręczenia nagród dla drużyn na podium. Pierwsze miejsce w "Drużynowych Ogólnopolskich Mistrzostwach Niesłyszących w Szachach" zdobyła drużyna Śląski Rybnik po raz 24 w historii została Mistrzem Polski, drugie miejsce Arkadia Otwock, trzecie miejsce Reyman Kraków.

Kolejne miejsca drużyn to: Pomorze Gdańsk, Odra Racibórz, Radomig Radom, Spartan Lublin oraz Hetman Łuków.

Również wręczono statuetki dla najlepszych szachistów:
Najlepszy wynik pierwszej szachownicy: Mieczysław Czech (Pomorze Gdańsk)
Najlepszy wynik drugiej szachownicy: Norbert Brzozowski (Pomorze Gdańsk)
Najlepszy wynik trzeciej szachownicy: Paweł Wardziak (Reyman Kraków)
Najlepszy wynik czwartej szachownicy: Krzysztof Fojcik (Śląski Rybnik)
Najlepszy wynik piątej szachownicy: Agata Winiarska (Śląski Rybnik)
Najlepszy wynik szóstej szachownicy: Tomasz Szymański (Reyman Kraków)

Trener Kadry Polski szachistów niesłyszących PZSN p. Bielczyk Jacek podziękował organizatorom Zarządu Radomig Radom za rozegrane turnieje oraz drużynom, które przyjechały na Turniej Szachowy.

Sędzia p. Niedźwiecki podał normy na kategorię 7 osób, które je spełniały: Bartecki Grzegorz (Odra Racibórz) na kategorię IV, Hrynkin Volodymyr (Spartan Lublin) na kategorię III, Garman Grażyna (Radomig Radom) na kategorię V, Kłys Paweł (Reyman Kraków) na kategorię III, Jasińska Joanna (Reyman Kraków) na kategorię III, Stuczyński Paweł (Reyman Kraków) na kategorię IV, Słodzińska Amelia (Odra Racibórz) na kategorię IV. Wszystkie drużyny były zadowolone z odbytych zawodów, zakwaterowania oraz wyżywienia. Zarząd Klubu Radomig Radom również był zadowolony z odbytych zawodów. Rywalizacja o najlepsze miejsca była na normalnym poziomie.

Na sam koniec prezes Radomig Radom, członek Zarządu PZSN Robert Marek podziękował wszystkim uczestnikom za przyjazd na Turniej, sędziemu, obsłudze technicznej oraz medycznej i życzył szerokiej i spokojnej drogi powrotu do domu.

Żródło: PZSN

Wyniki:
Wyniki końcowa.pdf
Wyniki - 1 runda.pdf
Wyniki - 2 runda.pdf
Wyniki - 3 runda.pdf
Wyniki - 4 runda.pdf
Wyniki - 5 runda.pdf
Wyniki - 6 runda.pdf
Wyniki - 7 runda.pdf
Wyniki na szachownicach - runda 7.pdf
Wyniki - Zawodnicy 7 runda.pdf
Tabela - runda 7.pdf
Turniejowa klubowa.pdf
Turniejowa wg. miejsc.pdf
Turniejowa zawodnicy.pdf
Lista startowa.pdf
Lista startowa drużyn.pdf


Copyright by Reyman Kraków