Strona główna | O klubie | Zarząd klubu | Sukcesy | Linki | Kontakt
Menu główne

Wstąpienie
do Klubu "REYMAN"

Sekcje Sportowe

Dofinansowania  Newsy - Szachy
Piątek-Niedziela, 9-11.11.2018

Turniej Jubileuszowy 45-lecia "Radomig" Radom w Szachach, Radom, w dn. 9-11 lisotapada 2018r.

KKSG Reyman Kraków

Turniej Jubileuszowy 45-lecia "RADOMIG" w piłce siatkowej mężczyzn i w szachach

W dniach 09-11.11.2018r. w Radomiu odbyły się zawody sportowe osób niesłyszących pod nazwą "Turniej Jubileuszowy 45-lecia "Radomig" w piłce siatkowej Mężczyzn i w Szachach". Impreza ta odbyła się w dwóch miejscach. Piłka siatkowa Mężczyzn w Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Wernera 22 w Radomiu, a Turniej szachowy w świetlicy w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym. Zakwaterowanie i wyżywienie było również w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Limanowskiego 34/40.

Impreza została zorganizowana dzięki wsparciu i dofinansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie za pośrednictwem Polskiego Związku Sportu Niesłyszących w Lublinie, Gminy Miasta Radomia oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Turnieje były nagłośnione w prasie - "Echo dnia", na stronach internetowych, w siedzibie klubu na tablicy informacyjnej oraz na roll-up. Celem tej imprezy było popularyzowanie sportu wśród osób niepełnosprawnych z wadą słuchu. W Szachach Indywidualnych wzięło udział 27 osób z różnych klubów z całej Polski: Śląski Rybnik, Spartan Lublin, Reyman Kraków, Świt Wrocław, "IG" Warszawa, Arkadia Otwock i Radomig Radom. Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Wardziak Ewa z "IG" Warszawa, drugie miejsce Środzińska Grażyna z Arkadii Otwock, a trzecie miejsce Garman Grażyna z Radomigu Radom. Natomiast pierwsze miejsce wśród mężczyzn zajął Kasperczyk Szymon ze Śląskiego Rybnika, drugie miejsce Ćwiek Mariusz z Radomig-u Radom oraz trzecie miejsce zajął Środziński Jerzy z Arkadii Otwock. W Turnieju piłki siatkowej wzięły udział 4 drużyny: Spartan Lublin, Radomig Radom I, Radomig Radom II i Mazowsze Warszawa. . Pierwsze miejsce w Turnieju Jubileuszowym 45-lecia "Radomig" w piłce siatkowej Mężczyzn zajęła drużyna Spartan Lublin, drugie miejsce zajęła drużyna Radomig Radom I, a trzecie miejsce zajęła drużyna Mazowsze Warszawa. Tuż za podium był Radomig Radom II. Na zawodach sędziowało 4 sędziów. W szachach 1 sędzia oraz 3 sędziów w piłce siatkowej. Podczas meczy była obecna również służba medyczna. Na zakończenie turniejów w niedzielę 11.11.2018r. organizator p. Robert Marek - członek Zarządu PZSN i prezes KS RADOMIG, wiceprezes KS RADOMIG p. Dariusz Kundys przystąpili do ogłoszenia wyników oraz wręczenia pucharów i medali. Impreza sportowa była bardzo udana. Zarząd RADOMIG Radom był bardzo zadowolony z odbytych zawodów, zawodnicy również, a rywalizacja o najlepsze miejsca była niezwykle zacięta. Atmosfera była miła i serdeczna.

W sobotę po skończonym pierwszym dniu turniejów o godzinie 17 odbyła się Uroczystość Jubileuszowa z okazji 45-lecia KS Radomig Radom. Prezes Robert Marek otworzył tę Uroczystość, uczcił również minutą ciszy wszystkich zmarłych członków Klubu, następnie poprosił o poprowadzenie Uroczystości p. Antoniego Morawskiego. P. Antoni Morawski razem ze wszystkimi obecnymi na sali, z okazji przypadającej akurat na te dni 100 rocznicy uzyskania Niepodległości Polski odczytał w języku migowym hymn Polski. Było to niesamowite i niespotykane wrażenie, ponieważ zdarzyło się po raz pierwszy. Następnie Prezes Robert Marek odczytał referat o historii klubu od jego założenia po dzień dzisiejszy. Na Uroczystość przybyli zaproszeni goście m.in. Gołąbek Zbigniew - Radny Sejmiku Woj. Mazowieckiego , Bartosz Jan- UKWM Delegatury Radomskiej Urz. Marszałkowskiego Woj. Maz., Janiec Jarosław- Prezes PZSN, Delendowski Artur - Wiceprezes PZSN, Włodarczyk Tomasz - Członek Zarządu PZSN, Jaroszek Ilona - Dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej z ramienia Urzędu Marszałkowskiego, Bernat Ewa- Przedstawiciel Oddziału Mazowieckiego PZG i Sekretarz Koła PZG w Radomiu, Moczulska Dorota- Prezes PZG w Radomiu, Dżorylis Ewa- długoletni pracownik PZG i RKSG Radomig, Krajewska Dorota - Kierownik Stow. "Przyjaźni" w Radomiu, Gieras Dariusz- Wiceprezes Radomskiego Stowarzyszenia Głuchych. Zarząd RKSG "Radomig" oraz Prezes i Viceprezes PZSN wręczyli pamiątkowe medale zasłużonym działaczom, byłym Kadrowiczom, czołowym aktywistom oraz instytucjom wspierającym działalność Klubu. Zaproszeni goście zabrali głos, składając gratulacje z okazji Jubileuszu 45-lecia klubu Radomig i życzenia dalszych sukcesów oraz wręczyli pamiątkowe upominki. Na koniec Uroczystości Prezes Robert Marek podziękował gościom za przybycie oraz zaprosił wszystkich na skromny poczęstunek.

Wyniki: Szachy - Wyniki mężczyzn.pdf
Wyniki: Szachy - Wyniki kobiet.pdf
Wyniki: Szachy - Wyniki ogólnie.pdf
Wyniki: Siatkówka mężczyzn - wyniki.pdf

Zródło: PZSN
Copyright by Reyman Kraków