Piątek-Niedziela, 20-22.10.2017
Drużynowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Szachach, Łuków w dn. 20-22 października 2017r.

W dniach 21-22 października 2017 r w Łukowie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Szachach.
Zawody zostały przeprowadzone w Internacie Medycznego Studium Zawodowego. Uczestnicy mieli wyżywienie i zakwaterowanie również w tym Internacie.
Do mistrzostw zgłosiło się 6 klubów. Z udziału zrezygnowały Czarna Hańcza Suwałki, Spartan Lublin i Surdus Kielce.
Kluby te wcześniej zgłosiły zamiar udziału w tych mistrzostwach jednak z powodu niemożności skompletowania składu drużyny zrezygnowały.
Dwa kluby grały w składzie pięcioosobowym tj. Świt Wrocław bez jednego seniora i Hetman I bez juniora.
Dwa kluby Reyman i Radomig wypożyczyły po dwóch zawodników z innych klubów. Konieczne trzeba uregulować na przyszłość sprawę wypożyczeni zawodników.
Z uwagi na brak kompletu drużyn dodatkowo została zgłoszona druga drużyna Hetmana Łuków, która także grała w składzie pięcioosobowym bez juniora.
Arkadia Otwock grała bez Jerzego Strzeleckiego i Marcina Chojnowskiego a Śląski Rybnik bez Aleksandra Kubina.
W turnieju Arkadia Otwock zremisowała z Hetmanem I i Reymanem tracąc dwa punkty meczowe a Śląski Rybnik zremisował z Reymanem.
Tak się złożyło w wyniku losowania, że w ostatniej rundzie Arkadia grała ze Śląskiem i wynik tego meczu decydował kto będzie mistrzem.
Na szachownicach 3 i 4 wygrali szachiści Śląska a na 5 i 6 Arkadii i było 2:2.
Na pierwszej i drugiej szachownicy trwała do końca limitu czasowego zacięta walka i ostatecznie zakończyła się wygraną szachistów Arkadii a tym samym Arkadia wygrała ze Śląskiem w stosunku 4:2 zdobywając tytuł Drużynowego Mistrza Polski powtarzając ubiegłoroczny wynik.
Trzecie miejsce zajęła drużyna gospodarzy powtarzając wynik z ubiegłego roku. Medale, puchary i dyplomy wręczali kierownik Sekcji Szachowej PZSN Krzysztof Chęciak oraz prezes KSG Hetman Ireneusz Kwiczak.
Cztery najlepsze drużyny otrzymały puchar a zawodnicy trzech najlepszych drużyn medale.
Na poszczególnych szachownicach najlepsze wyniki uzyskali:
1.Chęciak Krzysztof - 6 pkt
2.Marczukiewicz Jerzy, Walczak Piotr i Brzozowski Norbert po 4,5 pkt
3.Fojcik Krzysztof - 6 pkt
4.Kurz Krzysztof - 5,5 pkt
5.Strześniewska Joanna i Krzyszkowiak Bożena - po 5,5 pkt
6.Szewczyk Malwina - 6 pkt.
Najlepsi otrzymali upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łukowie i Miasto Łuków.
Sędzią głównym turnieju był Piotr Polkowski z Lubelskiego Związku Szachowego.
Mistrzostwa były sfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz własnych klubu Hetman.
Zródło: PZSN
Szczegółowe wyniki podane zostały na stronach ChessArbiter Pro.
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_6439/ lub Pobierz.pdf