Strona główna | O klubie | Zarząd klubu | Sukcesy | Linki | Kontakt
Menu główne

Wstąpienie
do Klubu "REYMAN"

Sekcje Sportowe

Dofinansowania


  Newsy - Szachy
Piątek-Niedziela, 22-24.09.2017

Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, Radom w dn. 22-24 września 2017r.

KKSG Reyman Kraków

W dniach 22-24 września 2017r. odbyły się w Radomiu Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Warcabach 64-polowych, w Szachach Szybkich i w Szachach Błyskawicznych. Impreza odbyła się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy Limanowskiego 34/40 w Radomiu - (zakwaterowanie i wyżywienie oraz w świetlicy do gry w warcabach i szachach). To dzięki dofinansowanie przez Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie za pośrednictwem Polskim Związku Sportu Niesłyszących w Lublinie oraz wsparcie z Gminami Miasta Radomia w Radomiu i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz z MOPS-u w Radomiu. Udział wzięło warcabistów i szachistów z całej Polski: Śląski Rybnik, Hetman Łuków, Spartan Lublin, Świt Wrocław, Pomorze Gdańsk, Reyman Kraków, Sprint Sławno, Surdus Kielce i Radomig Radom.

W Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Warcabach 64-polowych wygrał Dominik Salachna z Sprint Sławno przed Mariuszem Ćwiekiem z Radomig Radom i Antoninem Grabkiem z Hetmana Łuków. Wśród kobiet okazała się najlepsza zawodniczka Bożena Krzyszkowiak z Hetmana Łuków przed Barbarą Górną z Hetmana Łuków i Elizą Matuszewską z Sprint Sławno.

Złoty medal w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Szachach Szybkich zdobył Mariusz Ćwiek z Radomig Radom. Pan Ćwiek wygrał wszystkie partie i nie przegrał żadnych partii ani nie zremisował. Szachy szybkie to 15 minut dla zawodnika, a cała partia 30 minut. Dalsze miejsca zajęli: Norbert Brzozowski z Pomorze Gdańsk i Piotr Walczak ze Śląskiego Rybnik. Wśród kobiet okazała się najlepsza zawodniczka Agata Winiarska ze Śląskiego Rybnika przed Izabelą Towarnicką z Pomorze Gdańsk.

W Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Szachach Błyskawicznych wygrał Piotr Walczak ze Śląskiego Rybnik. Dalsze miejsca zajęli: Mariusz Ćwiek z Radomig Radom i Norbert Brzozowski z Pomorze Gdańsk. Wśród kobiet okazała się najlepsza zawodniczka Izabela Towarnicka z Pomorze Gdańsk przed Bożeną Krzyszkowiak z Hetmana Łuków i Barbarą Górną z Hetmana Łuków. Szachy błyskawiczne to tzn. "blitz". Dla zawodnika jest 5 minut, a cała partia wynosi 10 minut. To był najszybszy czas do namysłu w turnieju szachowym.

Prezes RADOMIG p. Robert Marek był bardzo zadowolony, że nasz zawodnik klubowy Mariusz Ćwiek zdobył na wysokim poziomu sportowym. Pan Ćwiek zdobył srebrny medal w warcabach, złoty medal w szachach szybkich i srebrny medal w szachach błyskawicznych. I on zdobył 3 razy trofeum podczas Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niesłyszących! Prezes pochwalił się za Ćwieka!

Na zakończeniu turnieju przedstawili: organizator p. Robert Marek - członek Zarządu PZSN i prezes RADOMIG oraz wiceprezes RADOMIG p. Dariusz Kundys przystąpili do ogłoszenia wyników oraz wręczenia pucharów i medali. Impreza sportowa była bardzo udana. Zawodnicy byli zadowoleni, a rywalizacja o najlepsze miejsca była niezwykle zacięta. Atmosfera była miła i serdeczna.

Zródło: PZSN

IMPN W WARCABACH 64-POLOWYCH (15 MIN)
1. SALACHNA Dominik (SŁAWNO) - 16 PKT.
2. ĆWIEK Mariusz (RADOM) - 15 PKT.
3. GRABEK Antoni (ŁUKÓW) - 12 PKT.
11. KŁYŚ Paweł (Kraków) - 10 PKT.
24. GEHRKE Józef (Kraków) - 7 PKT.

IMPN W SZACHACH SZYBKYCH (15 MIN)
1. ĆWIEK Mariusz (RADOM) - 9 PKT.
2. BRZOZOWSKI Norbert (GDAŃSK) - 7 PKT.(40,50)
3. WALCZAK Piotr (RYBNIK) - 7 PKT. (40,00)
8. BRZEZIŃSKI Mariusz (Kraków) - 5,5 PKT.
13. GEHRKE Józef (Kraków) - 4,5 PKT.
17. KŁYŚ Paweł (Kraków) - 4 PKT. (30,50)
22. STUCZYŃSKI Paweł (Kraków) - 4 PKT (25,00)

IMPN W SZACHACH BŁYSKAWICZNYCH (5 MIN)
1. WALCZAK Piotr (RYBNIK) - 8 PKT.
2. ĆWIEK Mariusz (RADOM) - 7,5 PKT.
3. BRZOZOWSKI Norbert (GDAŃSK) - 7,0 PKT.
5. BRZEZIŃSKI Mariusz (Kraków) - 6 PKT.
8. STUCZYŃSKI Paweł (Kraków) - 5 PKT. (36,00)
14. GEHRKE Józef (Kraków) - 5 PKT. (29,50)
16. KŁYŚ Paweł (Kraków) - 4 PKT.

Szczegółowe wyniki podane zostały na stronach ChessArbiter Pro.
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5633/ lub Pobierz.pdf
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5632/ lub Pobierz.pdf

Copyright by Reyman Kraków